Strona dla przedszkola i branży dziecięcej

Istotne elementy strony dla branży dziecięcej

Zdjęcia

Rodzice zwracają uwagę na to, gdzie dziecko będzie spędzało czas, jak będzie wyglądało wnętrze obiektu. Czy jest tam po prostu czysto i schludnie.

Kadra

Na stronie nie ma konieczności umieszczania samej zakładki o takiej nazwie, wle każdy rodzic chce wiedzieć, że posyła swoją pociechę do ludzi kompetentnych.

Lokalizacja

Branża dziecięca jest jedną z takich, gdzie lokalizacja w dużym stopniu decyduje o zainteresowaniu placówką przez potencjalnego klienta. Rodzic będzie bardziej skłonny do wyboru zajęć, na które będzie mógł dziecko dowieźć bezproblemowo.

Strona dla zajęć dodatkowych dla dzieci

Nie bez przyczyny mówimy o szeroko pojętej branży dziecięcej w kontekście tworzenia stron internetowych. Tak, jak zostało powyżej wspomniane – jest klika kluczowych elementów, które decydują o wyborze danej placówki przez rodzica. Wiemy to, dlatego, że sami od 7 lat prowadzimy drugą firmę – zajęcia pozalekcyjne z programowania dla dzieci. Stąd znamy ten biznes od podszewki, a współpraca z wieloma innymi punktami przedszkolnymi wzbogaciła nas o wiedzę pod tytułem: czego, gdzie i jak szuka rodzic?

Zatem wiemy, że biznes w branży dziecięcej wymaga wykreowania wiarygodności. Oczywiście zdarzają się firmy, które prowadzą punkty przedszkolne mając tylko stronę na Facebooku, ale w obecnych czasach jest to doskonałe medium komunikacji, ale nie zbuduje się dobrego przedszkola, żlobka, szkoły zajęć pozalekcyjnych tylko w mediach społecznościowych. Własna strona to jest „Must have” dla branży dziecięcej. 

Najczęściej proces decyzyjny rodzica wybierającego zajęcia dla swojego dziecka wygląda następująco:

Potrzebujesz Strony Internetowej - to pewne

Strona internetowa dla zajęć pozalekcyjnych

Dla firmy Programista Junior potrzebna była strona internetowa z podstawowymi rozwiązaniami – informacje o warszatatach, terminy, kontakt przez Messenger i przede wszystkim formularz zgłoszeniowy, który automatycznie pobiera listy uczestników, wysyła maile z potwierdzeniem rezerwacji, przypomnieniem o warsztatach.

Wszystko zostało ubrane w żywe kolory na białym tle – cały projekt zawiera także animacje poszczególnych fragmentów strony, co nadaje jej nowoczesności. Projekt od początku do końca zrealizowany przez Enjoy Ads Studio

Strona internetowa dla przedszkola

Dla przedszkola Celineczka potrzebna była minimalistyczna strona w pastelowych kolorach. 

Ważną częścią było zamieszczenie dużego formularza zgłoszeniowego. Cały formularz miał kilkadziesiąt pól do wypełnienia, więc aby stał się bardziej przyjazny dla rodzica, podzieliliśmy całość na etapy. W ten sposób, na ekranie użytkownik widzi tylko część formularza, a po kliknię „następny krok”, przechodzi dalej. Takie rozwiązania powoduje zwiększenie liczby konwersji wypełnionego formularza.