Wix strona internetowa – lepsze rozwiązanie

Wiadomym jest, że zbudawana na wix strona internetowa - ma swoje wady. Przede wszystkim mowa o ograniczeniach funkcjonalnych i subskrybcyjnym modelu.
zdziwiony chłopiec siedzący na kanapie przegląda strony internetowe

Spis treści

zolty kwadrat

Kreator stron www - czy może być taniej i lepiej?

Kreator stron www to rozwiązanie, które w prosty sposób pozwala zbudować stronę internetową. Nie wymaga to znajomości języka programowania ani większej specjalistycznej wiedzy. Całość zwykle jest wspierana przez bibliotekę szablonów, z których użytkownik może skorzystać i zbudować swoją witrynę niczym z klocków. Wix, jak i kilka innych kreatorów www, oferują rozwiązania darmowe. Oczywiście tak w przypadku kreatorów, jak i w przypadku Wix strona internetowa jest darmowa tylko z nazwy, bo chyba każdy się zgodzi z faktem, że firma Wix (i jej podobne) nie budują oprogramowania za miliony dolarów, by tak po prostu nic z tego nie mieć. Plany darmowe są bardzo mocno ograniczone, a plany płatne mają jedną ogromną wadę – to plany objęte modelem suskrubcyjnym, czyli posiadasz swoją stronę tak długo – jak płacisz za nią abonament. Trzeba się jednak zderzyć z pewnym niezaprzeczalnym faktem: każdy właściciel strony internetowej płaci pewien abonament: domena i serwer – tego kosztu nie da się uniknąć, ale można mieć na niego wpływ.

zolty kwadrat

Kreator stron www - przeniesienie strony z Wix

Popularnym rozwiązaniem do tworzenia stron internetowych jest WordPress, czyli system CMS umożliwiający budowanie stron. Przeciwnicy będą mówili, że to system trudny w obsłudze, wymaga aktualizacji i w ogóle jest droższy niż – przykładowo postawiona z użyciem Wix strona internetowa. Przyglądając się bliżej, powiedziałbym, że jest to system którego należy się nauczyć, podobnie jak generatorów stron. WordPress daje z pewnością przeogromne możliwości jeżeli to zestawimy przykładowo właśnie z Wix, ale można z niego korzystać w ramach bardzo uproszczonych zasad. Czy wymaga aktualizacji? Tak – warto raz w miesiącu zalogować się i kliknąć w 3 przyciski. W praktyce trwa to około 1 minuty i spokojnie poradziłby sobie z tym zadaniem 5latek. Czy jest drogi? Indywidualny projekt graficzny i zaawansowane rozwiązania funkcjonalne są drogie, ale ani jednego ani drugiego nie dają kreatory stron. A co jeśli zaproponowałbym Ci rozwiązanie, w którym jednorazowo za stworzenie strony zapłacisz mniej niż każdego roku w Wix?

zolty kwadrat

Wix strona internetowa - przeprowadzka na WordPress

Mężczyzna z kartonami w trakcie przeprowadzki co symbolizuje, że może być przeniesiona z wix strona internetowa

Jeżeli posiadasz swoją stronę na Wix lub w innym generatorze stron – przeniosęmy ją dla Ciebie w 3 dni na WordPress. A co najlepsze, nie musisz nawet nic układać, przekładać na samej stronie – cały proces budowy pozostaje po mojej stronie. Jak to zatem działa krok po kroku?

  • Kontakt – przesyłasz mi adres swojej obecnej strony, zapoznam się i jeżeli będę miał do tego jakieś pytania, skontaktuję się z Tobą
  • Wybór szablonu i zdjęć – daję Ci dostęp do biblioteki ponad 3000 szablonów – z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Możesz wybrać też zdjęcia do strony z mojego banku zdjęć. Jeżeli nie wybierzesz – zrobię to za Ciebie.
  • Płatność i realizacja – po opłaceniu przez Ciebie zlecenia – w ciągu 3 dni otrzymasz gotową, przeniesioną stonę. Otrzymasz wszelkie hasła dostępowe oraz filmy instruktażowe, w jaki sposób wprowadzać zmiany na swojej stronie.

To wszystko – tak po prostu szybko i sprawnie. Jeżeli w przyszłości będziesz mieć pytania do strony, kontaktujesz się ze mną, a ja udzielam odpowiedzi na wszelkie wątpliwości – nie musisz już więcej korzystac z supportu, który odsyła Cię od jednego konsultanta do drugiego.

zolty kwadrat

Strona internetowa na Wix - pozwól sobie na lepsze rozwiązanie

Jest jedna sytuacja, w której widzę stronę Wix jako lepsze rozwiązanie niż stronę WordPress. Jest to sytuacja, gdy budujemy darmową stronę dla zabawy albo dla jakiejś małej grupy hobbystycznej. Nie potrzebujemy podpinać do tej strony domeny i właściwie traktyujemy to jako fajną formę nauki. Jeżeli jednak prowadzisz firmę, to strona na WordPress będzie lepszym rozwiązaniem, bo daje dużo większe możliwości rozbudowy serwisu i po prostu nie ogranicza. 

zolty kwadrat

Strona internetowa - projekt dedykowany

Byćmoże nie masz strony stworzonej w kreatorze lub nie chcesz mieć strony takiej samej, jak inni. Byćmoże potrzebujesz indywidualnego rozwiązania szytego na miarę. W mojej ofercie odnajdziesz także i takie strony. Niestety tego typu strony wymagają troszkę więcej czasu i przez to też kosztują nieco więcej. Jeżeli poszukujesz indywidualnego projektu – zapoznaj się z moim procesem tworzenia strony internetowej.

rysunkowe chmurki jako symbol rozmowy

Potrzebujesz strony internetowej?

Przeczytaj więcej...