Elementor stopka i nagłówek – jak stworzyć?

Niezbędnym fragmentem strony intenetowej jest jej nagłówek i stopka. Są to elementy, które powtarzają się na każdej podstronie i pozwalają zachować spójność witryny.
Naglowek i stopka w Wordpress

Spis treści

zolty kwadrat

Wtyczka WordPress dla nagłówka i stopki

W całym kursie postawiłem sobie za cel pokazanie, jak najprostszego sposobu zbudowania jakościowej strony internetowej przy jak najniższym budżecie. W związku z tym nie pokazuję rozwiązań z Elementorem Pro (chociaż polecam to rozwiązanie, to jednak wymaga ono dodatkowej opłaty). Staram się, aby na stronie minimalizować liczbę wtyczek, jednak w tym przypadku niezbędny był kompromis – nie dało się jednocześnie tanio – łatwo – bez dodatkowych wtyczek. Zmieniłem to na: tanio – łatwo – z dodatkową wtyczką. Zatem polecam w takiej sytuacji zainstalowanie wtyczki „Elementor Header & Footer Builder” (w menu WordPressa kolejno: wtyczki –> dodaj wtyczkę).

zolty kwadrat

Jak zrobić menu w WordPress?

Niezbędną częścią każdego nagłówka jest menu, które pozwala użytkownikom witryny na swobodne nawigowanie po stronie. Zatem, należy rozpocząć od dodania wszystkich niezbędnych podstron, np. „o firmie”, „kontakt”, „galeria”, itp. Gdy już to mamy, możemy skierować się do zakładki wygląd/menu i wybrać podstrony do umieszczenia w menu. Nadajemy nazwę dla menu (możemy mieć kilka menu na naszej stronie) i zapisujemy. 

zolty kwadrat

Jak za pomocą wtyczki dodać nagłówek i stopkę W WordPressie?

Wracamy do wcześniej zainstalowanej wtyczki „Elementor Header & Footer Builder”. Trafisz tam przechodząc albo do zakładki wygląd / elementor header & footer builder albo przez wtyczki / elementor header & footer builder / settings.

  1. Na górze strony kliknij w „Add new”
  2. Nadaj nazwę
  3. Wybierz rodzaj szablonu (type of template) – czy ma byś stopką (footer) czy nagłówkiem (header)
  4. Wybierz gdzie ma się wyświetlać (diplay on) – na początku zdecydowanie polecam całą stronę (entire site)
  5. Wybierz role użytkowników (user roles) jako wszyscy (all)
  6. Opublikuj
  7. Edytuj w Elementorze.
zolty kwadrat

Edycja nagłówka i stopki w elementorze [FILM]

Od tej pory edycja i tworzenie nagłowka i stopki odbywa się analogicznie do tworzenia innych części strony za pomocą Elementora. Cały proces opisany jest na poniższym filmie. A jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat używania kontenerów w elementorze, przeczytaj wpis i obejrzyj film Elementor kontenery – jak one działają?

rysunkowe chmurki jako symbol rozmowy

Potrzebujesz reklamy internetowej lub strony www?

Przeczytaj więcej...