Tworzenie stron internetowych

Potrzebujesz strony internetowej? Stworzę dla Ciebie atrakcyjną wizualnie stronę wykorzystując wiedzę potwierdzoną certyfikatami oraz doświadczenie udokumentowane wysoko ocenianymi realizacjami.
grafika monitora symbolizująca tworzenie stron internetowych

Oni już się
rozwinęli

avem1
sosnovamed
kreatywnionline
gobud

…i wiele innych firm

2 sposoby budowania stron internetowych

Istnieją 2 możliwości na tworzenie stron internetowych. Po pierwsze możesz zlecić zbudowanie serwisu freelancerowi lub agencji, która się w tym specjalizuje.  Jest też opcja nr 2 – samodzielna budowa strony. Każda wersja ma swoje mocne i słabe strony. Przy samodzielnej konstrukcji poświęcasz czas na naukę. Natomiast, jeżeli chcesz zlecić budowę strony www, to musisz się liczyć z kosztami. Zatem po prostu odpowiedz na pytanie: wolisz poświęcić czas czy pieniądze?

Bez względu na to, która wersja jest Ci bliższa, przybliżam obecne trendy w zakresie designu stron internetowych. Pomogą Ci one na określenie wyglądy swojego serwisu:

mężczyzna zajmuje się tworzeniem stron internetowych
grafika kół zębatych

Funkcjonalność strony internetowej

Widziałem przepiękne strony internetowe, które nie wspierały działań biznesowych firmy i widziałem przestarzałe strony internetowe, które doskonale realizowały strategię marketingową.  Pierwsze pytania, które zadaję Klientom, to:

Po co Panu/Pani strona internetowa (lub przebudowa strony internetowej)? Jak Klienci mają trafiać na Pana/Pani stronę www?

Niektórzy mają opracowane własne kanały sprzedaży i potrzebują nowoczesnej strony, która będzie elegancko prezentowała ofertę firmy. Przykładem może być sytuacja, gdy przedstawiciel handlowy dociera do odbiorcy i chcąc zaprezentować ofertę firmy – odsyła do strony internetowej. Zatem pierwszy kontakt odbywa się offline i celem takiej strony będzie, jak najpełniejsze zaprezentowanie oferty firmy. Z kolei ci przedsiębiorcy, którzy chcą, aby potencjalni Klienci w pierwszym kroku trafiali na stronę – powinni mieć stronę, która wspiera konwersję. Konwersją w firmach usługowych będzie najczęściej kontakt z firmą, zatem sam przycisk kontaktu powienie pojawiać się wielokrotnie. Przed stratem prac, razem z Klientem określamy cel biznesowy tworzonej strony www. Jeżeli chcesz zbudować stronę samodzielnie, to pamiętaj o tym, by wspierała ona realizację celów biznesowych firmy. Od tego powinno się zacząć tworzenie stron internetowych.

Strony internetowe z profesjonalnym podejściem

Wiesz, że jeżeli zaprosisz Klientów do brudnego i odpychającego swoim wyglądem biura/sklepu, to nie wzbudzisz zaufania? Oczywiście, że wiesz. Twoja strona internetowa to właśnie biuro/sklep, do którego zapraszasz potencjalnych Klientów. Zadbaj, aby było przejrzyście i przyjaźnie – po prostu profesjonalnie. Wygląd Twojej strony ma znaczenie dla odbiorców – jeżeli chcesz, by ją polubili – stwórz atrakcyjny layout.

Jeżeli nastawiasza się na samodzielne zbudowanie strony internetowej, to masz do dyspozycji wiele gotowych narzędzi, jak np. Wix. Takie serwisy mają gotowe szablony, które pozwolą Ci przygotować ładną stronę www. Miej tylko na uwadze, że te serwisy są darmowe z nazwy, bo na pewnym etapie trzeba będzie ponieść opłatę abonamentową. Z kolei zlecjąc stronę www freelancerowi lub firmie, przejrzyj zakładkę portfolio i sprawdź, czy te realizacje odpowiadają Twoim standardom. 

Z tworzeniem strony internetowej związane są także takie techniczne zagadnienia, jak: wybór domeny, wykupienie dobrego hostingu, stworzenie kont pocztowych w domenie, wybór zdjęć do strony. W tych wszystkich aspektach dzielę się swoją praktyczną wiedzą, aby każdy Klient przeszedł, jak najkrótszą drogę od strategii marketingowej do zdobywania nowych kontrahentów. Przyładowy film instruktażowy, jak zakupić domenę i serwer, odnajdziesz na moim kanale youTube.

rysunek komputera
rysunek chmurek czatu

Potrzebujesz strony internetowej?

internet i tlo

Strony www z systemem CMS

System CMS WordPress to najpopularniejszy na świecie system zarządzania treścią strony www. Umożliwia zbudowanie prostych, jak i rozbudowanych serwisów. Jeżeli zostanie zbudowany prawidłowo od podstaw na samym początku, to da w przyszłości właścicielowi doskonałe możliwości rozbudowy serwisu wraz z rozwojem firmy. W filmach instruktażowych w sekcji Poradników prezentuję metodologię budowania strony WordPress od A do Z.

Jeżeli planujesz zlecić stworzenie strony mojej osobie lub innej agencji – zadbaj o to, aby po zakończeniu prac otrzymać dopstęp do systemu CMS strony.

Gdy tworzę reklamy Google Ads i reklamy Meta Ads, wchodzę na strony www, których ja sam nie tworzyłem, a zostały zbudowane dla Klienta przez inną firmę. Nagminnym jest instalowanie zbyt wielu narzędzi, które spowalniają stronę lub instalowanie narzędzi z roczną licencją. Przy rocznej licencji Klient musi po roku albo opłacić ją samodzielnie albo zdecydować się na stronę bez możliwości dalszych aktualizacji. Klienci korzystający z moich usług mają gwarancję, że wszystkie niezbędne narzędzia wykorzystane do budowy strony mają opłacone  licencje na lata. Jeżeli sam chcesz zbudować stronę, to zadbaj o wykupienie niezbędnych licencji.

Strony internetowe i ich responsywność

Jest 2024 rok: w większości branż główny ruch na stronie jest generowany przez smartfony, a wciąż zdarzają się strony, które źle wyglądają na urządzeniach przenośnych. Tworzenie stron internetowych, które prawidłowo wczytają się na Iphonie, innym smartfonie, starszym laptopie i nowoczensym dużym monitorze to wyzwanie. Po prostu obecnie funkcjonuje cała paleta urządzeń, a każde z nich ma swoje wymagania. Jeżeli chcesz zdobywać nowych Klientów przez internet, masz obowiązek zadbać o responsywność swojej strony. Budujesz stronę samodzielnie? Dasz radę! Poświęć tylko czas na jej dostosowanie do urządzeń mobilnych.

Jeżeli nie chcesz samodzielnie budować responsywnej strony www – mogę Cię w tym wyręczyć.

smartfon
rysunek zaciśniętych dłoni

Tworzenie stron internetowych w Enjoy Ads Studio - pakiet korzyśći

Chcesz zbudować stronę we własnym zakresie? To świetny pomysł i moje poradniki z pewnością Ci w tym pomogą. Jeśli chcesz zaoszczędzić czas, to w największym skrócie napiszę, dlaczego warto współpracować ze mną: