Ile kosztuje strona na Allegro w 2023?

Kobieta sprawdza na smartfonie ile kosztuje strona na Allegro
Treść artykułu

Strony internetowe na Allegro można znaleźć już za 250zł. Z kolei maksymalne oferty sięgają 3000zł. Zatem ile kosztuje strona na Allegro w 2023 roku? Na podstawie wysłanych przeze mnie 10 zapytań i otrzymanych 7 odpowiedzi oraz odrzuceniu skrajnej najwyższej i skrajnej najniższej ceny, klarują się 2 pułapy cenowe:

 • 600zł
 • 1000zł

Zatem można założyć, że tyle średnio kosztują strony internetowe stworzone przez przedsiębiorców z Allegro. Jest to bardzo atrakcyjna cena. Sprawdźmy, czy oferty pokrywają się z rzeczywistą realizacją; czy oferowane złote góry są także realizowane w praktyce. Na podstawie samych odpowiedzi spróbuję pokazać, czy coś powinno wzbudzić naszą czujność przy wybieraniu jednak oferty za niewielkie pieniądze.

Wytyczne do wyceny naszej strony

Podobne, jak we wszystkich testach dotyczących popularnych platform, wysłałem zapytanie o prostą stronę, zatem:

 • 5 podstron
 • formularz kontaktowy
 • strona ofertowa prawnika
 • ewentualne pozycjonowanie

W skrócie – oczekujemy raczej prostej strony, zatem zdecydowana większość ofert powinna się w to wpasować.

Wpisałem na Allegro: „strony internetowe” i pobrałem wyniki ze wszystkich kategorii. Aktualnie na Allegro wyświetlają się też wyniki z Allegro lokalnie (gdybyście chcieli przejść bezpośrednio do wszystkich ofert na Allegro bez udziału wyszukiwarki, powinniście się kierować do kategorii serwisy internetowe). Sortowanie dałem według popularności i otworzyłem 15 ofert. Część się powtarzała od tych samych przedsiębiorców. Wyszło zatem 10 stron ofertowych. Moje małe zaskoczenie, że tych przedsiębiorców, którzy oferują swoje usługi, nie ma wcale wielu. Zaskoczenie numer 2 to, że pojawiła się oferta za 2500zł, czyli stosunkowo dużo jak na Allegro. Poszczególne oferty proponoują sporo, zatem będę dopytywał o składowe i wychwytywał ewentualne niedociągnięcia. Z ofert udało mi się wyłowić kilka ciekawostek: „Jako jedyni na Allegro nie tylko wstawimy Twoje treści do strony głównej, ale również pozostałych wybranych zakładek”. Wychodzi na to, że część wykonawców ustawia jedynie stronę główną, a później radź sobie sam. Ok wysyłam pytanie i sprawdzam. Treść mojego pytania:

tresc pytania Allegro
Pytanie dotyczące stworzenia strony internetowej

Ile kosztuje strona na Allegro? Odpowiedzi przedsiębiorców

Przeanalizuję odpowiedzi przedsiębiorców – tych, którzy odpowiedzieli na moje pytanie. W kilku przypadkach odpowiedzi nie do końca zgadzały się z tym, co było w ofercie (chociaż nie było takiego dysonansu, jak w przypadku OLX). No to do dzieła!

Przedsiębiorca nr 1

Otrzymałem taką odpowiedź:

przedsiebiorca 1

Usunąłem część odpowiedzi, która zawierała bezpośredni link do strony z realizacjami i mogę powiedzieć, że było ich dużo i jeżeli chodzi o ich jakość to myśłę, że w tych pieniądzach jest bardzo fajnie. Ten przedsiębiorca proponuje wykonanie strony za 900zł brutto. W ofercie była zapisana opcja stworzenia logo. Odpowiedź: możemy podpisać „jakiś dokument” wygląda dosyć średnio. W zdecydowanej większośći przypadków nie spotkałem przedsiębiorcy, który zmieniałby swoje logo wcześniej niż po 10 latach (jeżeli w ogóle zmienia), natomiast zdecydowana większość w ciągu 10 lat wymienia swoją stronę. Od tego, jaki dokument klient otrzyma, zależy gdzie i w jaki sposób może wykorzystywać logo. Najczęściej mamy do czynienia z Przeniesieniem praw autorskich lub licencją na wykorzystanie logo. O tym szerzej w innym artykule.

Wstępne pozycjonowanie strony oczywiście jest bardzo wstępne i o ile nie działamy w bardzo niszowej branży, większych efektów nam nie przyniesie.

Jednak ogólnie oceniam tę ofertę na plus i można się jej bliżej przyjrzeć.

Przedsiębiorca nr 2.

przedsiebiorca nr 2
Nie wiem, jak Wam, ale mi się lepiej czyta to, co napisał pierwszy przedsiębiorca. Niby piszą praktycznie to samo, ale sam sposób prezentacji tekstu ma znaczenie: myślę, że to cenna wskazówka dla innych, ale także dla mnie:) Do konkretów:
 • logo – tylko proste, ale tutaj się zupełnie nie czepiam, bo w ofercie też było zapisane „proste logo”
 • koszty serwerów – wszystko w porządku, bez żadnych ukrytych kosztów
 • Do pozycjonowania – doczepiam się mocno. To prawda, że w ofercie ten przedsiębiorca napisał o wstępnym pozycjonowaniu strony i tak to też wygląda z Jego odpowiedzi. Natomiast w ofercie jest: „Dodajemy słowa kluczowe i opisy dla każdej podstrony oraz tworzymy unikalne linkowanie strony.”. Nie ma tu żadnej mowy o linkowaniu, więc oferta nie jest zgodna z prawdą.
 • Przedsiębiorca wysłał też link do wizytówki Google – właściwie nic w niej nie było poza nazwą
 • Nie dostałem przykładowych realizacji.

Ze względu na brak realizacji, wysłanie linka z jakąś niepełną wizytówką i tę małą niezgodność w ofercie – nie brałbym tego przedsiębiorcy pod uwagę mimo atrakcyjnej ceny 490zł.

Przesiębiorca nr 3

przedsiebiorca 3

Tutaj otrzymałem tylko adres strony internetowej, nic więcej. Raczej o indywidualnym podejściu do klienta nie może być mowy. No cóż, cena podobno czyni cuda. Tutaj cena jest też dosyć skomplikowana: na Allegro to 250zł, przechodząc na wskazaną stronę, z cennika wynika, że One Page to 300zł, a strona, o którą mi chodziło z 5 zakładkami to 600zł. I tę cenę wykorzystam przy ostatecznych wyliczeniach.

Przesiębiorca nr 4

logo proste na potrzebu strony www. domena 70 setwer 80 , oczywiscie instrukcje i wskazowki do edycji, na stronie bedzie wizualny edytor elementor pro. Rano podesle strony adwokatow ktore robilem, pozyckonowanie wypisane w ofecie

Troszkę błędów literowych, ale nie w tym rzecz – ja też je często robię:). Na plus, to faktycznie otrzymałem przykłady stron, które zostały zrealizowane z podanej branży. Zatem to już może dać jakiś pogląd i faktycznie, jak na stronę za 600zł wygląda to nieźle. W temacie pozycjonowania zostałem odesłany do oferty na Allegro i znowu, jak za tę cenę to jest to sporo. Z racji tego, że otrzymałem przykładowe zrealizowane strony, to pozwoliłem sobie sprawdzić Domain Authority i Page Authority (jest wiele wskaźników tego, czy strona dobrze wygląda pod względem linkowania dla Google – wybrałem takie, które jest bardzo łatwo sprawdzić). Wszystkie wskazane strony miały wyniki wynoszące „1” w skali „1-100”. Każda strona, która nie jest w ogóle pozycjonowana ma taki wynik. No cóż – przedsiębiorca chwali się linkowaniem z włąsnego zaplecza SEO. Może i tak jest, ale to daje fatalny wynik. Czarno na białym widać, że pozycjonowania tu nie ma. I gdyby mi nikt nie obiecywał pozycjonowania, to nawet byłbym zainteresowany, a tak to mamy do czynienia z niestosowaniem się do oferty.

Przesiębiorca nr 5

Dobry wieczór dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Prosimy o podanie numeru kontaktowego do siebie w dniu jutrzejszym oddzwonimy i odpowiemy na wszystkie pytania. Jesteśmy zainteresowani współpracą.

Jako dziennikarz się nie spisałem. Od momentu zadania pytań, do napisania materiału minęły 2 tygodnie, więc nawet nie odpisałem na tę wiadomość (nie widziałem jej). Mogę tylko gdybać, dlaczego nie dostałęm odpowiedzi na swoje pytania w formie pisemnej.

Przesiębiorca nr 6

Tutaj mamy do czynienia z wyższą ceną, ale też z dłuższą i pełniejszą odpowiedzią. Nie zmieściła mi się na wycinku ekranu, więc przesyłam treść:

Dzień dobry
Chętnie wykonamy dla Pana stronę internetową, koszt strony to 2499 zł (w tej kwocie mamy 5 podstron), zakładka blog to dodatkowy koszt 500 zł.
Odpowiadam na pytania:
1. Ile kosztuje domena i serwer w kolejnych latach?
Domena – koszt (na dzień dzisiejszy) 150 zł brutto
Serwer – koszt (na dzień dzisiejszy) 400 zł brutto

2. Co zawiera wstępne pozycjonowanie strony?
Wstępne pozycjonowanie oznacza, że budujemy strony w taki sposób, aby:
– treść korzystnie wpływała na wyniki wyszukiwania,
– słowa kluczowe zostały umieszczone w odpowiednich miejscach,
– nagłówki h1 i h2 poprawnie informowały wyszukiwarkę co znajduje się na danej stronie,
– zostały umieszczone przyjazne adresy url,
– odpowiednio ułożono linki wewnętrzne,
– zainstalowano certyfikat ssl (wyszukiwarka poinformuje użytkownika, że odwiedza zabezpieczoną stronę)
Dzięki takim i innym zabiegom, strona zostanie poprawnie zindeksowana i wyświetlana w wyszukiwarce.

3. Jak wygląda szkolenie z obsługi strony?
Przez 3 miesiące po wykonaniu strony www, bezpłatnie odpowiadamy na pytania emailowo i telefonicznie:
– jak poruszać się po menu wordpresa (możemy wysłać instrukcje krok po kroku, jeśli coś będzie niezrozumiałe)
– jak zmieniać treść i zdjęcia na stronie głównej i podstronach
– jak obsługiwać bloga (dodawać wpisy, w tym treść i zdjęcia)

4. Czy mógłbym zobaczyć jakieś przykładowe Państwa realizacje?
Tak, przesyłam przykłady naszych stron:

Zatem mamy stronę za bardzo duże pieniądze, jak na standardy Allegro. Obejrzałem strony z portfolio – są ładne i uważam, że osoba, która je robi wie, o co w tym wszystkim chodzi. Niemniej wydaje mi się ta cena przesadzona. Oczywiście znowu mamy do czynienia z ułudą pozycjonowania.. Właściwie moglibyśmy napisać o częściowej optymalizacji on-site SEO, bo to też nie jest całkowita optymalizacja strony. O linkowaniu nie ma mowy. Podsumowując: uważam, że przedstawione strony są interesujące i pewnie z samego designu bylibyśmy zadowoleni. Jednak ta cena…

Przesiębiorca nr 7

Ostatni przedsiębiorca (bo nie dostałem więcej odpowiedzi) poprosił znowu o kontakt telefoniczny, więc i tym razem nie mam pełnej odpowiedzi.

Plusy i minusy stron z Allegro

Z pewnością plusem są wszelkie programy ochrony kupujących, więc gdyby coś nie wyszło, zawsze można zgłosić się do Allegro z prośbą o pomoc. Kolejną zaletą jest cena znana z góry. A dodatkowo: kilka zaprezentowanych realizacji jest faktycznie ciekawych. No i oczywiście cena, która jest zdecydowanie kusząca.

Z minusów to fakt, że nie wszystko co się pojawia w ogłoszeniu – zostanie zrealizowane. Jeżeli ktoś liczy na pozycjonowanie w tej cenie, to oczywiście się przeliczy. Byćmoże dostaniemy mały fragment pozycjonowania. Te najtańsze oferty raczej nie prezentują odpowiedniego poziomu, ale mimo wszystko wydaje mi się, że przy tworzeniu niskobudżetowych stron – warto skierować swoją uwagę na Allegro. Oczywiście zachęcam do zapoznania się z sekcją: strony internetowe cennik, gdzie odnajdziecie Państwo naszą ofertę dotyczącą tworzenia stron internetowych.