Integracja strony z beds24

Jedną z naszych ostatnich realizacji jest stworzenie integracji ze stroną klienta - systemu rezerwacji beds24. Sprawdź, jak nam to wyszło.
wycinek ekranu, na którym widać integrację z systemm beds24
Treść artykułu

Nasz klient, któremu stworzyliśmy wcześniej stronę do wynajmu apartamentów – zgłosił się z prośbą o zintegrowanie wykupionego wcześniej systemu beds24. Chodziło o to, by na podstronie każdego apartamentu, można było zarezerwować bezpośrednio ten właśnie apartament. Dodatkowo Pan Maciej poprosił, aby w zakładce „Zarezerwuj” pojawiła się możliwość wybrania każdego apartamentu i zarezerwowania go właśnie w tej zakładce. Wszystko miało też kolorsytycznie zgrywać się ze stworzoną wcześniej stroną internetową.

Prace na stronie klienta

Na stronie zainstalowany jest system CMS WordPress, więc w ramach integracji należało wgrać odpowiednią wtyczkę. Aby wszystko zadziałało poprawnie wstawiliśmy odpowiedni shortcode, a właściwie serię shortcodów z beds24, które pozwoliły, m.in. na to, że boczny pasek rezerwacyjny przewija się razem ze stroną. Jeżeli chodzi o prace bezpośrednio na docelowej stronie, to właściwie poza wstawioeniem odpowednich shortcodów – nie wymaga to większej ingerencji.

Prace na stronie beds24

W wypadku tej realizacji – zdecydowana większość prac odbywało się już bezpośrednio w aplikacji beds24, w której należało ustawić ogólny layout widżetu, czy też dodać możliwość przejścia na strony poszczególnych apartamentów w zakładce zarezerwuj. System jest dosyć intuicyjny w obsłudze dla osób, któe miały już styczność z systemami rezerwacji, ale jak każda nowa aplikacja: wymaga chwili na naukę. Każdy widok, który ostatecznie znajdzie się na stronie klienta buduje się z szablonów i ich edycji: dodawanie i odejmowanie poszczególnych sekcji. Trudnością może być jednak fakt, że są to elementy pozbawione wizualnej podpwiedzi, więc wymaga to zbudowania pewnego szablonu i testowania rozwiązań na realnie działajaćej stronie. Po pewnym czasie obcowania z programem – można nauczyć się, na co pozwalają poszczególne bloki szablonów i dzięki temu – praca przyspiesza:)

Podsumowanie

Systemów do rezerwacji apartamentów jest na rynku troszeczkę. Szczerze mówiąc z beds24 spotkaliśmy się po raz pierwszy. Dla osób, które nie edytują swojej strony i gólnie WordPress czy inny cms jest trudny w obsłudze – raczej obsługa systemu rezerwacji beds24 będzie także stanowiła problem. Natomiast jeżeli ktoś radzi sobie nieźle (podkreślam nieźle, a nie od razu zawodowo) z komputerami i obsługą WordPressa – powinien dać sobie radę i z tą aplikacją po wykorzystaniu tutoriali udostępnianych przez dostawće oprogramowania.

Całą naszą realizację można zobaczyć na stronie: https://apartamentlodz.com/.

Z kolei inne nasze realizacje stron internetowych i ich opis można odnaleźć w zakładce Portfolio.