Integracja strony z beds24

Jedną z naszych ostatnich realizacji jest stworzenie integracji ze stroną klienta - systemu rezerwacji beds24. Sprawdź, jak nam to wyszło.
wycinek ekranu, na którym widać integrację z systemm beds24

Spis treści

zolty kwadrat

Prace na stronie Klienta

Na stronie zainstalowany jest system CMS WordPress, więc w ramach integracji należało wgrać odpowiednią wtyczkę. Aby wszystko zadziałało poprawnie wstawiłem odpowiedni shortcode, a właściwie serię shortcodów z beds24, które pozwoliły, m.in. na to, że boczny pasek rezerwacyjny przewija się razem ze stroną. Jeżeli chodzi o prace bezpośrednio na docelowej stronie, to właściwie poza wstawioeniem odpowednich shortcodów – nie wymaga to większej ingerencji.

zolty kwadrat

Prace na stronie beds24

W wypadku tej realizacji – zdecydowana większość prac odbywało się już bezpośrednio w aplikacji beds24, w której należało ustawić ogólny layout widżetu, czy też dodać możliwość przejścia na strony poszczególnych apartamentów w zakładce zarezerwuj. System jest dosyć intuicyjny w obsłudze dla osób, któe miały już styczność z systemami rezerwacji, ale jak każda nowa aplikacja: wymaga chwili na naukę. Każdy widok, który ostatecznie znajdzie się na stronie klienta buduje się z szablonów i ich edycji: dodawanie i odejmowanie poszczególnych sekcji. Trudnością może być jednak fakt, że są to elementy pozbawione wizualnej podpwiedzi, więc wymaga to zbudowania pewnego szablonu i testowania rozwiązań na realnie działajaćej stronie. Po pewnym czasie obcowania z programem – można nauczyć się, na co pozwalają poszczególne bloki szablonów i dzięki temu – praca przyspiesza:)

zolty kwadrat

Podsumowanie

Systemów do rezerwacji apartamentów jest na rynku troszeczkę. Szczerze mówiąc z beds24 spotkałem się po raz pierwszy. Dla osób, które nie edytują swojej strony i ogólnie WordPress czy inny cms jest trudny w obsłudze – raczej obsługa systemu rezerwacji beds24 będzie także stanowiła problem. Natomiast jeżeli ktoś radzi sobie nieźle (podkreślam nieźle, a nie od razu zawodowo) z komputerami i obsługą WordPressa – powinien dać sobie radę i z tą aplikacją po wykorzystaniu tutoriali udostępnianych przez dostawcę oprogramowania.

Całe wdrożenie można zobaczyć na stronie: https://apartamentlodz.com/.

Z kolei inne moje realizacje stron internetowych i ich opis można odnaleźć w zakładce Portfolio.

rysunkowe chmurki jako symbol rozmowy

Potrzebujesz strony internetowej?

Przeczytaj więcej...