Ile kosztują na OLX strony internetowe w 2023 roku?

Mężczyzna sprawdza na smartfonie ile kosztują na olx strony internetowe
Treść artykułu

W serwisie OLX strony internetowe kosztują od 400zł do 3000zł, ale uśredniając za stronę z OLX zapłacicie 1360zł. Jest to cena określona na podstawie odpowiedzi 12 przedsiębiorców, którzy oferują stworzenie strony internetowej. Sposób doboru ogłoszeń był dosyć przypadkowy, ale wszystkie szczegóły, plusy i minusy ofert oraz tzw. kruczki znajdzieci w dalszej części artykułu.

Na wstępie napiszę, że, że na OLX pojawiają się też nasze ogłoszenia, więc oceniamy też trochę siebie:) Od czego zaczynamy? Olx.pl, w wyszukiwarce hasło: „strony internetowe”, obszar: cała Polska”. I wyskakuje magiczne hasło:

znalezlismy 1000
Tak, tak – jest komu robić Wasze strony. No to troszkę ułatwiamy: dodam kryteria cenowe od 300zł do 5000zł, ale komunikat jest ten sam. Zmieniam na kategorię „usługi i firmy” i zostajemy z 362 usługami. Natomiast wyniki wyszukiwań to buty, regały, itp. Zła droga! I chyba minus dla OLX nieintuicyjną wyszukiwarkę:)

No to jeszcze raz: wracamy na olx.pl – przechodzimy do kategorii usługi i firmy, następnie usługi/usługi informatyczne/tworzenie stron www. Jesteśmy w domu: 698 ogłoszeń! Tutaj jest bezpośredni adres do kategorii „tworzenie stron www na olx”

Otworzyłem około 40 stron ofert i wykluczyłem te, które się powtarzają (często jeden przedsiębiorca ma kilka ofert – wszystko to samo, ale inne zdjęcia). Ostatecznie zostało 16 różnych propozycji. Przeglądając ile ofert zamieszczają przedsiębiorcy, to za 698 ofert odpowiada z pewnością nie więcej niż 100 webdesignerów, gdyż niektórzy mają po 30 ofert.

Olx strony internetowe – co jest w cenie?

W skrócie wszystko, co sobie zamarzysz:) Przeglądając ogłoszenia raczej standardem tutaj będzie:

 • serwer i domena na rok
 • strona zbudowana na CMS WordPress
 • responsywna strona z dopasowanie do różnej wielkości ekranów
 • indywidualnie dobrany projekt graficzny
 • niektórzy oferują darmową analitykę ruchu na stronie

No to ile to kosztuje? Pytamy! Wysyłam 16 zapytań. Jest piątek godzina 15:15, więc spodziewam się, że mogę nie otrzymać szybko odpowiedzi (chociaż niektórzy w ofertach piszą o ofercie w 15 minut). Poniżej treść identycznego zapytania wysłana do wszystkich:

tekst wiadomosci
Pytanie odnośnie stworzenia strony internetowej

Jak widzicie ogólnie zapytałem to, co zakładałem plus mój mały smaczek – pozycjonowanie. Niektórzy mają za to pozycjonowanie tak niskie ceny, że nie wiem, co oni w tym budżecie robią, ale jak pozycjonuję strony, to każda z nich to długie godziny pracy. Pewnie coś źle robię:) Dorzuciłem też informację, że będzie to strona dla prawnika (jeżeli wykonujecie poważany zawód – nie radzę podawać go przy wycenie, bo niektórzy tylko za to podwyższą Wam cenę)

Odpowiedzi na pytanie ofertowe

Pierwsze pozytywne zaskoczenie: o godzinie 15:30 (po 15 minutach) mam już 6 odpowiedzi. BRAWO! Serio – to świetny czas! Poniżej przedstawiam fragment ogłoszenia razem z fragmentem odpowedzi tego samego przedsiębiorcy i jeżeli to konieczne dodaję mały komentarz.

Przedsiębiorca nr 1. Cena w ogłoszeniu jest faktycznie „od”, bo z 800zł zrobiło się 1200zł. Jak zobaczycie dalej, to raczej standard.

Cena strony internetowej zaczyna się od 800zł netto. Cena sklepu internetowego zaczyna się od 1500zł netto. Modernizacja instniejącej sklepu/strony to kwota od 100zł netto
Ogłoszenie przedsiębiorcy nr 1
Dzień dobry. Tu są dwie opcje do wyboru - strona na gotowym szablonie graficznym, wtedy cena to 1200zl netto lub z indywidualnym projektem - wtedy cena to ok. 2500zl netto w tym są już wszystkie rzeczy które są potrzebne czyli hosting, domena. Taka strona ma panel do zarządzania - bardzo łatwo ja edytować i tez jest szkolenie z jej obsługi
Odpowiedź przedsiębiorcy nr 1

Przedsiębiorca nr 2. Nie obiecywał żadnej ceny, ale 3 tysiące? Nie obiecywał też nic w formie: edycja przesłanych przez Państwa tekstów pod kątem SEO, analiza konkurencji, itp. Zgadzam, się, że taka strona może kosztować 3 tysiące, ale nie powinna, jeżeli w usłudze jest po prostu ładna strona ze zdjęciami i tekstami od klienta.

Świadczymy tylko i wyłącznie kompleksowe usługi, wraz z instalacją, konfiguracją strony oraz bespłatną pomocą techniczną. Fachowo i rzetelnie przeprowadzimy Państwa firmę przez cały etap wykonania strony internetowej od A do Z. Na życzenie klienta, jako jedna z nielicznych firm, jesteśmy w stanie przesłąć specjalny poradnik video omawiający całą edycję strony internetowej.
Ogłoszenie przedsiębiorcy nr 2
Dzień dobry, Dziękujemy za wiadomość. Orientacyjny koszt kompleksowej, nowoczesnej, innowacyjnej strony ww: około 3000zł netto. Czas realizacji: około 2 tygodnie. Pracę nad projektem rozpoczynamy bezzwłocznie
Odpowiedź przedsiębiorcy nr 2

Przedsiębiorca nr 3. Plus za przysłanie przykładowych realizacji z branży (mnie osobiście by te strony nie przekonały, ale byćmoże kogoś innego już tak). Minus za cenę praktycznie 3krotnie wyższą od ogłoszenia.

Oferujemy wykonanie stron internetowych od 550zł, sklepy internetowe od 1300zł. Administrowanie strony od 60zł za godzinę (zazwyczaj potrzeba 2-3 godzin w miesiącu). Zajmujemy się wykonaniem strony internetowej kompleksowo - od zakupienia domeny i hostingu do późniejszego prowadzenia jej, jeśli będą Państwo tego potrzebować
Przedsiębiorca nr 3 ogłoszenie
Dzień dobry, koszt takiej strony to 1600zł. Nasze dwie przykładowe realizacje z brażzy to: Dodatkowo skonfigurowanie wtyczek (skorzystamy pewnie z Yoast Seo) do pozycjonowania organicznego to 300zł w przypadku 6 podstron.
Przedsiębiorca nr 3 odpowiedź

Przedsiębiorca nr 4. Cena dosyć zbliżona do tej w ogłoszeniu – plus

Jeśli potrzebujesz strony internetowej napisz albo zadzwoń. Koszt wykonania podstawowej strony to około 800zł (płatność po wykonaniu strony).
Przedsiębiorca nr 4 ogłoszenie
Koszt wykonania takiej strony to około 1200zł. Wszystkie potrzebne zdjęcia i grafiki pobiorę z banku zdjęć (już w cenie). Czas wykonania projektu strony: do 10 dni
Przedsiębiorca nr 4 odpowiedź

Przedsiębiorca nr 5. W ogłoszeniu o cenie nie jest nic wspomniane, ale zdjęcie miniaturka przy ogłoszeniu krzyczy: „cena od 499zł” – zatem mamy znowu 3 razy tyle, czyli zamiast 499 wychodzi 1490.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, nie korzystamy z szablonów. DLatego nie mamy ograniczeń jeżeli Państwa projekt będzie wymqagał indywidualnych rozwiązań
Przedsiębiorca nr 5 ogłoszenie
Dzień dobry, Koszt całkowity to 1490 PLN W cenie kompleksowa realizacja od A do Z. Strona będzie dostosowana pod PC/Laptop/Tablet/Smartphone. Płatność jest po realizacji, na wszystko wystawiamy fakturę. Do przygotowania potrzebujemy tresci do każdej z podstron. Pozycjonowanie wyceniane jest w zależności od ilości słów kluczowych oraz lokalizacji.
Przedsiębiorca nr 5 odpowiedź

Przedsiębiorca nr 6. Jeden z przedsiębiorców poprosił o adres mailowy i tam wyśle ofertę. Dodatkowy plus dla Niego, bo zwracał się do mnie po imieniu – niby drobnostka, ale jednak wskazuje, że nie odpowiada z szablonu. No to smprawdźmy, co mi zaproponował. W mailu jest ładnie wyszczególnione, co zawiera oferta. Byćmoże logo nie potrzebuję, a może jednak mi się przyda. Cena w granicach przyzwoitości. Za ogólne podejście i profesjonalizm – póki co mój typ nr 1.

W NAszej grupie reklamowej masz pewność, że otrzymasz: -prawdziwe indywidualne podejście do klienta darmową analitykę ruchu na stronie -certyfikat bezpieczeństwa SSL -hosting oraz domenę -responsywność, czyli strona internetowa dostosowana do komputerów oraz urządzeń mobilnych. -system CMS dzięki, któremu możesz w razie potrzeby samodzielnie zarządzać treścią -formularze kontaktowe oraz formularze zamówienia -kalkulatory do wyceny online -automatyzacja bookingu zdjęcia i grafiki na stronę -integracje z social-media, facebook, instagram -chat online, WhatsApp online -w pełni zautomatyzowane sklepy internetowe -aplikacje mobilne -automatyzacja procesów zachodzących w firmie -nieograniczoną ilość adresów mailowych z nazwą Twojej strony -przebudowę istniejących stron -i wiele innych
Przedsiębiorca nr 6 ogłoszenie
Koszt stworzenia strony internetowej z systemem CMS do zarządzania – 1800 zł netto za całość. W cenie otrzymuje Pan: Nowoczesną projekt graficzny (zgodny z trendami na rok 2023) Projekt graficzny logo Dedykowany system CMS do zarządzania stroną Wersję RWD zgodną z wytycznymi Google Dodawanie nielimitowanej liczby podstron poprzez dedykowany system CMS do zarządzania całą stroną Moduł wysyłki plików pdf na e-mail Statystyki strony - statystyki aktualizowane w czasie rzeczywistym. Tak jak u nas widzimy np. ile w danym momencie osób przebywa na stronie i jakie podstrony oglądają. Formularze kontaktowe oraz formularze zamówień Zabezpieczenie komercyjnym/dedykowanym certyfikatem SSL. Wsparcie po realizacyjne i wgląd w poprawność funkcjonowania całej strony. W tym gwarancja poprawności działania całego systemu. Każdorazowe nieodpłatne aktualizacje online systemu CMS do zarządzania stroną - gdy wypuścimy nowszą wersję. Optymalizację całej strony pod kontem SEO Dodatnie wszystkich treści i ofert przed oddaniem realizacji do wersji online dla klientów Domena z rozszerzeniem .pl - GRATIS Hosting 1 rok GRATIS ( kolejne lata opłata 150 zł netto za rok) Zakup zdjęć/grafik do realizacji projektu z płatnej bazy zdjęć/ grafik z której korzystamy
Przedsiębiorca nr 6 odpowiedź

Godzina 16:20 to kolejnych 5 odpowiedzi. Sprawdzamy!

Przedsiębiorca nr 7 Tutaj można by się prosić o dodatkowe uszczegółowienie oferty, w ogłoszeniu są przykładowe realizacje, więc ok. Tylko to pozycjonowanie za 200zł – zadałem dodatkowe pytanie – co obejmuje pozycjonowanie. Odpowiedź: „dodanie strony do google search console, konfiguracja rank math seo, dodanie slow kluczowych i optymalizacja stron i podstron pod SEO”. Przyznaję za 200zł to sporo – zwłaszcza optymalizacja stron i podstron pod SEO. Oczywiście, jeżeli nie działamy w jakiejś niszowej branży, to nie wystarczy, by strona była w TOP10.

Gwarantuję szybki czas realizacji. Wybierając moją usługę otrzymujesz: -stronę internetową z nowoczesnym oraz responsywnym designem -indywidualne podejćie do projektu -funkcjonalne oraz przemyślane opcje (formularz, mapy google, nawigacje, itd.) -możliwość tłumaczenia strony na inne języki -wszystkie potrzebne wtyczki polepszające wydajność oraz wygląd strony -wsparcie techniczne -pomoc w prowadzeniu strony
Przedsiębiorca nr 7 ogłoszenie
Dzień dobry, koszt stworzenia takiej strony to 900 zł. Oprócz tego koszt zakupu domeny (ok. 10zł za rejestrację, koszt odnowienia po roku 56zł) oraz koszt zakupu hostingu (127zł/rok). Ceny hostingu i domeny z seohost.pl. Zdjęć użyłbym ze stron do tego przeznaczonych, są tam wysokiej jakości obrazy idealnie się do tego nadające. Ewentualne pozycjonowanie strony to 200zł.
Przedsiębiorca nr 7 odpowiedź

Przedsiębiorca nr 8. Kolejne ogłoszenie z cyklu: przygotuję stronę od 400zł, dlatego proponuję 900zł. Plus za wydaje się rozsądną cenę za pozycjonowanie, które sugeruje, że coś może ten człowiek o tym wie.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego ze mną. Chętnie przygotuję dla Ciebie stronę już od 400zł netto.
Przedsiębiorca nr 8 ogłoszenie
Oczywiście mogę pomóc. Mógłbym wykonać nową wersję strony w cenie 900 zł netto. Dodatkowy koszt serwera i domeny to około 250 zł netto za cały rok. Koszt pozycjonowania to od 80-120 zł netto za frazę miesięcznie (cena zależy od rodzaju fraz, konkurencji itp.)
Przedsiębiorca nr 8 odpowiedź

Przedsiębiorca 9. W ogłoszeniu nie było nic mowy o cenie, więc cena 1200zł wydaje się być dobra. Przedsiębiorca przesłał przykłady swoich prac to bardzo dobrze. To, że się korzysta z szablonów to nic złego – natomiast w tym wypadku jest bardzo mało zmian w stosunku do samych szablonów. Tekst: oferujemy edytor wizualny jako nieliczni na rynku jest niestety nieprawdziwy. Większość firm go oferuje.

przedsiebiorca 9 odpowiedz
Przedsiębiorca nr 9 odpowiedź

Przedsiębiorca 10. To mój nowy faworyt. Cena przystępna i dużo przykładów realizacji które w mojej ocenie są dobre, i w których jest kilka drobnych elementów świadczących o tym, że może się znać na rzeczy.

przedsiebiorca 10
Przedsiębiorca nr 10 odpowiedź

Przedsiębiorca nr 11. Bardzo niska cena. Czy za niska? Niekoniecznie! To może być oferta początkującego wedesignera, któremu zależy. Szczerze powiedział, że nie zajmuje się pozycjonowaniem i ode mnie za to plus. Zastanowiłbym się nad tym, jeżeli budżet jest większy może warto zaryzykować? Nawet jak się nie uda to po prostu zaakceptować? Ciekawe czy ma jakieś projekty w portfolio?

przedsiebiorca 11
Przedsiębiorca nr 11 odpowiedź

Przedsiębiorca 12. I doczekałem się! W końcu ten, który napisał 800 i mówi też 800, czyli w kwestii ceny – do tej pory jedyny, którego cena się pokrywa z tym co napisane. Szczerość w odpowiedzi dotyczącej pozycjonowania – to też plus ode mnie. Nie wiem, czy to zmęczenie, ale wydaje mi się, że Ci przedsiębiorcy, co później odpisywali są bardziej warci uwagi.

Jednojęzyczna strona www zawierająca kilka podstron, galerię zdjęć, prosty kalkulator, formularz kontaktowy, panel edycji CMS - 800zł. Rozbudowana strona www - dwujęzyczna, z galerią zdjęć, z aktualnościami, zaawansowanym kalkulatorem, formularzem kontaktowym, panel edycji treści CMS - 1400zł
Przedsiębiorca nr 12 ogłoszenie
Dzień dobry. Czyli ma Pan na myśli taką podstawową stronę za 800 zł. Jeśli chodzi o pozycjonowanie to robię tylko podstawowe SEO. Mogę natomiast w już tej cenie utworzyć dział z aktualnościami, czyli taki blog, żeby mógł Pan dodawać regularnie posty, a to by miało wpływ na pozycjonowanie, bo google by widział, że regularnie Pan coś dodaje wartościowe treści.
Przedsiębiorca nr 12 odpowiedź

Ile kosztuje strona z OLX? Podsumowanie

Zadałem 16 pytań, do 16 przedsiębiorców, odpowiedziało 12 (może później odpowiedzą inni). Dla ustalenia średniej odrzucę jedną skrajną najwyższą cenę i jedną skrajną najniższą, by uzyskać bardziej adekwatną średnią, zatem:

Średnia cena strony: 1360zł

Większość nie podała mi informacji, czy jest to cena netto czy brutto. Jeżeli nie podali – uznałem to za cenę brutto, dlatego powyższy wynik też będzie odzwierciedleniem ceny brutto.

Zalety ofert

 1. Szybkie odpowiedzi
 2. Wiele ofert zawiera już portfolio – inni przesyłają je w odpowiedziach
 3. Kilka firm pobiera opłatę po realizacji zlecenia, kilka połowę przed i połówę na końcu. Wnioskuję, że pobieranie opłaty z góry to raczej rzadkość
 4. Cena – to i tak chyba niższa cena niż spotkamy przy ofertach z Google.

Wady ofert

 1. Wiem, że cena „od” nie musi oznaczać, że taka właśnie cena będzie, ale zaproponowana przeze mnie strona to raczej taki standard – nic skomplikowanego, a w większości przypadków różnica była bardzo duża między ceną z ogłoszenia, a ceną już dla mnie ostateczną
 2. Sporo osób nie odpowiedziało na moje potrzeby w ogóle. Wspomniałem o pozycjonowaniu – nie znaczy, że ktoś musi je wykonać, ale odpowiadając na moje pytanie wypadałoby wspomnieć: „tak – zrobię pozycjonowanie”, „nie – nie zrobię”

Moje typy

Wskazałem je już przy opisie poszczególnych przedsiębiorców. Zwracałbym uwagę na tych, którzy: przy odpowiedziach pokrywają się ze swoją ofertą, posiadają portfolio, odpowiadają na prośby o doprecyzowanie. Jeżeli chodzi o główne pytania, czyli za ile: od 400zł do 3000zł, ale uśredniając za stronę z OLX zapłacicie 1360zł.

Sprawdź też nasze: strony internetowe cennik.