Strona dla terapeuty – przykład naszej realizacji

Przedstawiamy przykład kolejnej strony dla terapeuty z naszego portfolio. To już kolejne wdrożenie dla branży psychologiczno-pedagogicznej.
mockup strona dla terapeuty - przykład realizacji
Treść artykułu

Dziwnym trafem w ostatnim czasie wyspecjalizowaliśmy się w tworzeniu stron www dla branży psychologiczno-pedagogicznej. W związku z tym, jak odbieramy telefon, coraz częściej słyszymy „potrzebna jest strona dla terapeuty”. Tym razem przedstawiamy przykład strony stworzonej dla Panie Renaty Rewers-Koźmińskiej – psychoterapeutki systemowej i pedagożki z Wrocławia. Tym razem Pani Renata otrzymała namiasry na naszą firmę od koleżanki – psycholożki, dla której wcześniej zrealizowaliśmy stronę:) Polecenia klientów? Zdecydowanie to lubimy!

Dlaczego strona dla terapeuty to dobry pomysł na promowanie swoich usług?

Jeżeli jesteś psychologiem/terapeutą/pedagogiem, to Twoja strona ma sporą szansę stać się Twoją wizytówką i wyróżnikiem w sieci. W tej branży, jak w mało której webdesign nie stoi niestety na najwyższym poziomie. W wyszukiwarce Google jest dużo stron, nawet na pierwszych miejscach, które mają mało atrakcyjną szatę graficzną. Oczywiście w tej dziedzinie działalności, bardzo ważna jest jakość terapii i najlepsza strona nie zrobi z nikogo dobrego terapeuty, jednak strona dla terapeuty zdecydowanie pomaga w zdobywaniu nowych klientów. Mimo, że jest to działalność oparta o pomoc drugiemu człowiekowi – to nadal jest to działalność gospodarcza, więc nastawiona na zysk i zdobywanie klientów.

Dodatkowo lokalne pozycjonowanie stron dla psychologów daje szansę na znalezienie się w pierwszej dziesiątce Google. Konkurencja wydaje się być nie tak silnie obsadzona, jak w innych branżach, a tworzenie artykułów na stronę daje bardzo duży wachlarz możliwości jeżeli chodzi o tematykę. Pamiętajmy, że ludzie bardzo chętnie zaglądają na strony z testami psychologicznymi, testami osobowości, itp. To świetne materiały do wykorzystania w kontekście pozycjonowania strony.

Człowiek, który zgłasza się z problemem, chce być w jakiś sposób anonimowy, zatem będzie szukał informacji o pomocy właśnie w internecie. Zatem strona dla terapeuty wydaje się być świetnym rozwiązaniem dla tego typu dziłalności.

Wytyczne do strony

Poniżej przedstawimy po krótce wytyczne od Pani Renaty. W większości naszych zleceń od psychologów, te wytyczne się powtarzają.

Kolorystyka strony

Kolorystyka strony miała cechować się przejrzystością i stonowanymi barwami. Tutaj też sytuacja była łatwiejsza, bo otrzymaliśmy gotowe logo (w ogóle bardzo się nam ono podoba), które zawierało już klika kolorów, zatem skorzystaliśmy z gotowej kolorystyki plus dodaliśmy małe swoje ulepszenia – chociaż w tym wypadku niewielkie. I tu chyba żadne zaskoczenie, jak wyobrazimy sobie w gówie obraz psychologa, to raczej w wyobraźni mamy osobę ubraną w stonowane barwy – właśnie dlatego w takie barwy powinna być też ubrana strona dla terapeuty.

kolorystyka strony dla terapeuty

Layout strony

To, co się powtarza przy tworzeniu stron dla psychologów (chociaż nie tylko), to hasło przejrzystość. Żyjemy w świecie przeładowanym treściami, więc chcemy, aby nasza strona była, jak najbardziej czytelna. Z resztą niemałe pieniądze biorą teraz UX i UI designerzy za takie projektowanie aplikacji i stron, by były, jak najprzyjemniejsze w odbiorze. Pani Renata dodatkowo prosiła, aby jej strona była tzw. one-page, czyli wszystkie treści znajdowały się na jednej stronie. Wymagało to nieco innego zbudowania menu, ale nie jest to żadne wyzwanie dla osób, które zawodowo zajmują się budowaniem stron internetowych.

Wielojęzyczna strona dla terapeuty

Pani Renata w ramach swoich usług, oferuje terapię w języku angielskim. Jak wiemy Wrocław jest rozwiniętym gospodarczo dużym ośrodkiem w Polsce. W związku z tym jest tam też wiele osób spoza Polski. Taka terapia może być swoistą niszą, więc świetny pomysł. Oczywiście, by klient mógł trafić do Pani Renaty – strona musiała zostać przetłumaczona na język angielski. To, co jest dla naszej kleintki sporą zaletą, to fakt, że zainstalowany moduł tłumaczenia może rozszerzać o tłumaczenia dowolnej ilości języków i nie ponosi już żadnych zorocznych opłat.

Efekt końcowy

Stronę Pani Renaty można odnaleźć pod adresem rewerskozminska.pl i zachęcamy do jej odwiedzenia. Dla nas najważniejsze jest, że Pani Renata była zadowolona z realizacji. Otrzymała stronę taką, jaką oczekiwała. Strona jest przejrzysta, działa na urządzeniach mobilnych, ma zainstalowany mouł tłumaczeń i zawiera opienie klientów. Nasza Klientka otrzymała filmy instruktażowe, jak wprowadzać zmiany na stronę i tak samo jak wszyscy nasi Klienci otrzymała dwuletnią gwarancję na stronę. Pani Renata poleciła nas swojej kolejnej koleżance po fachu, więc chyba jakoś nam to wyszło:)

rewerskozminska.pl strona terapeuty

Czy budowa strony dla psychologa jest trudna?

Ulubiona odpowiedź wszystkich czytających: to zależy. Niektórzy robią stronę inetrnetową na Wix. Możliwe do wykorzystania szablony dają pewne możliwości – chociaż w moim przekonaniu dosyć ograniczone (co jest dobre, a co złe na Wix opisujemy w artykule Ile kosztuje strona na wix?)

Niektórzy decydują się na zastosowanie gotowego szablonu na WordPressie. To bardzo fajne rozwiązanie, o ile wie się, z czym to się wiąże. Bardzo często preinstalowane wtyczki mają aktualizację na rok i po tym czasie trzeba za nie płacić. I to może zacząć generować nieoczekiwane problemy.

Gdybyśmy stali sami przed koniecznością zrobienia strony internetowej, a nie umielibyśmy tego robić, pewnie w pierwszej kolejności szukalibyśmy taniego rozwiązania i próbowali zrobić to samemu. Zajmujemy się jednak budowaniem stron zawodowo i wiemy, że w taki sposób jaki tworzymy strony internetowe jest korzystniejszy dla klienta niż samodzielne tworzenie strony. Dlaczego?

  • bo jest to oszczędność czasu,
  • bo webdesigner nie popełni błędów, które popełnia osoba ucząca się,
  • bo webdesigner może doradzić w wielu kwestiach,
  • bo ostatecznie to zazwyczaj wychodzi taniej – nie ma corocznych opłat za wtyczki premium, a koszt takiej wtyczki może po 2-3 latach zrównać się z całością opłaty za stronę u nas.

Jeżeli stoisz przed wyborem wykonawcy strony internetowej – przeczytaj, w jaki sposób tworzymy strony internetowe dla naszych Klientów.